Міністерство загального професійної освіти Свердловській області

Державна бюджетна професійний освітній заклад Свердловської області

«Камишловскій педагогічний коледж»

Конструкт уроку навколишнього світу для 1 класу по темі:

«Навіщо нам телефон і телеиізор? »

виконавець:

Калимуллина А.А.,

керівник:

Міхеєва А.С. ._______

Камишлов 2017

клас: 1А

Дата:14.04.2017

мета: Формування уявлення про засоби зв'язку та засобах масової інформації; познайомити з призначенням радіоприймача, телевізора, газет і журналів, інтернету.

Плановані результати:

метапредметние:

Регулятивні: орієнтування в підручнику; приймають і зберігають навчальне завдання; оцінюють результат своїх дій; прогнозують результати рівня засвоєння матеріалу, що вивчається.

Пізнавальні: вилучення необхідної інформації в ході вивчення нової теми; логічні -дополненіе і розширення наявних знань і уявлень про навколишній світ.

Особистісні: формування цілісного, соціально орієнтованого погляду на світ в його органічному єдність і різноманітність природи, шанобливого ставлення до іншої думки; прийняття і освоєння соціальної ролі того, хто навчається; розвиток мотивів навчальної діяльності та особистісного сенсу навчання; оволодіння логічними діями порівняння, аналізу, синтезу, узагальнення, класифікації по родовидові ознаками; готовність слухати співрозмовника і вести діалог, визнавати можливість існування різних точок зору і права кожного мати свою, викладати свою думку та аргументувати свою точку зору і оцінку подій.

Предметні:формування вчення розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації; пояснювати призначення радіоприймача, телевізора, газет і журналів; обговорювати призначення Інтернету; отримають можливість навчитися користуватися засобами зв'язку при виклику екстреної допомоги; висувати припущення і доводити їх ;, використовуючи представлену інформацію для отримання нових знань.

: Діяльність учителя

діяльність учнів

Методи і прийоми

формуються УУД

організаційний

Хлопці, давайте згадаємо друзів Мойдодира, необхідних нам для того, щоб бути чистими, і відгадайте кросворд.
По вертикалі:

1 - витираю я, намагаюся

Після баньки хлопчини.

Все намокли, все зім'яти,

Немає сухого куточка.

(Рушник)

2 - я побачив свій портрет

Відійшов - портрета немає.

(люстерко)

По горизонталі:

3 - вона з річки по трубі

Прибігла в будинок до тебе.

4 - зубів багато, а нічого не їсть.

(Гребінець)

5 - бульбашки пускало,

Піною до верху лізло -

І його не стало,

Все воно зникло.

- Молодці хлопці, ви правильно відповіли на всі питання.

Хто мені скаже, чому потрібно чистити зуби?

Як правильно чистити зуби?

Хто сьогодні правильно чистив зуби?

Чому потрібно мити руки?

У.- в якому разі потрібно мити руки?

Тому що це необхідно для здоров'я.

відповіді учнів

Словесний (слово вчителя, система питань). Наочний (електронна презентація). Фронтальнаі. Індивідуальна.

Особистісні: формування цілісного, соціально орієнтованого погляду на світ в його органічному єдність і різноманітність природи, шанобливого ставлення до іншої думки; прийняття.

Комунікативні: висловлювати свої думки і дії; використовувати мову для регуляції своєї дії; будувати зрозумілі для партнера висловлювання

актуалізація знань

У.- хлопці, до нас в гості прийшов муравьишка і просить допомогти йому відгадати загадки. Допоможемо Мурашка?

Ось так будинок - одне вікно,

Кожен день у вікні кіно.

Тут кажуть, а в Москві чутно.

Здогадалися про що піде мова на уроці?

Звичайно, про телевізорі і телефоні. Сьогодні на уроці ми постараємося знайти відповідь на питання: «Навіщо нам телефон і телевізор?». І навчимося розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації.

Хлопці, подумайте, як люди підтримують зв'язок один з одним?

Пошта, телеграф, телефон - засоби зв'язку. Ваші бабусі і дідусі не всі мали вдома стаціонарний телефон. У містах це засіб зв'язку з'явилося набагато раніше, а до сіл і сіл в багатьох регіонах не дійшла і до сих пір. До появи телефону люди писали один одному листи, їздили в гості. Але за допомогою телефону набагато швидше і зручніше зв'язатися з будь-якими знайомими, друзями, родичами в будь-якій точці світу.

Хлопці, а як ви думаєте, скільки років телефону?

Телефону вже 139 років. Його історія починається в 1876 році. Подивіться на фотографії, так виглядали перші телефони (презентація).

Згодом вони змінилися, з'явилися переносні трубки. А зовсім недавно ми стали користуватися стільниковими телефонами. Ще 20 років тому це можна було вважати дивом, тепер же це чудо доступне всім.

Хлопці, відкрийте підручники на с. 58. Розкажіть по картинці, які бувають телефони, в чому їх схожість і відмінність?

А чи можемо ми відмовитися від користування телефоном?

Звичайно можемо, але це зробить наше життя менш комфортною. А уявіть, як викликати лікаря якщо хтось захворів? Або як дізнатися що задано на наступний день, якщо школяр пропустив заняття? Це дуже незручно.

телевізор

Про телевізорі і телефоні

Пишуть одне одному листи, листівки, телеграми, розмовляють по телефону

припущення жетей

Відкривають.

відповіді дітей

Предметні:формування вчення розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації; пояснювати призначення радіоприймача, телевізора, газет і журналів; обговорювати призначення Інтернету; отримають можливість навчитися користуватися засобами зв'язку при виклику екстреної допомоги; висувати припущення і доводити їх; розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконувати; працювати в парі, використовуючи надану інформацію для отримання нових знань.

Комунікативні: висловлювати свої думки і дії; використовувати мову для регуляції своєї дії; будувати зрозумілі для партнера висловлювання

Физминутку

Продовження теми уроку

Хлопці, а як люди дізнаються про події, що сталися в країні і світі?

Радіо, телебачення, преса - це засоби масової інформації. З їх допомогою ми дізнаємося новини про життя нашої країни і всього світу.

Телебачення в нашій країні почалося в 1939 році. Перші телевізори були чорно-білі. Подивіться на фотографії, що спільного у всіх цих апаратах? А чим вони різняться?

Розгляньте фотографії на с 59. Знайдіть старовинні і сучасні предмети. Порівняйте їх за зовнішнім виглядом. А чи змінилося якість звуку, зображення?

В останні роки в наше життя увійшов інтернет.

Хлопці, а чи доводилося вам користуватися інтернетом?

Чи можна за допомогою інтернету дізнаватися новини, що відбуваються в країні і світі?

До чого його можна віднести: до засобів зв'язку або до засобів масової інформації?

Тепер виконан завдання по робочому зошиті страніца39 №1 самостійно, потім разом перевіряємо правильність.

З газет, по телевізору, по радіо, з інтернету.

відповіді учнів

відповіді дітей

І до того і до іншого. Так як за допомогою інтернету можна спілкуватися і дізнаватися новини. до чого його можна віднести: до засобів зв'язку або до засобів масової інформації?

виконують

Словесний (слово вчителя, система питань). Наочний. Фронтальнаі. Індивідуальна.

Комунікативні: висловлювати свої думки і дії; використовувати мову для регуляції своєї дії; будувати зрозумілі для партнера висловлювання.

Предметні:формування вчення розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації; пояснювати призначення радіоприймача, телевізора, газет і журналів; обговорювати призначення Інтернету; отримають можливість навчитися користуватися засобами зв'язку при виклику екстреної допомоги; висувати припущення і доводити їх; розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконувати;

підсумок уроку

Що таке засоби зв'язку?

Що таке засоби масової інформації?

Наведіть приклади засоби зв'язку, засоби масової інформації.

відповіді дітей

Словесний (слово вчителя, система питань) ..

регулятивні; оцінюють результат своїх дій

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Урок по навколишнього світу в 1 класі НАВІЩО НАМ ТЕЛЕФОН І ТЕЛЕВІЗОР?

Відгадайте загадки Ось так будинок - одне вікно, Кожен день в вікні - кіно! Через поле і лісок Подає він голосок. Він біжить по дротах - Скажеш тут, а чути там.

Навіщо нам телефон і телевізор?

В Африці звістки передавалися від одного поселення до іншого дробом великого барабана- тамтама. Канадські індіанці розводили багаття, дим яких було видно здалеку. Цей дим багато міг повідомити людям на великій відстані.

Піший гонець Голубина пошта перевозять пошту гінці користувалися ріжком для подачі сигналів. Кінний гонець Російська поштова карета

Олександр Белл в 1876 р винайшов спеціальний пристрій - телефон. На одному кінці лінії зв'язку - в мікрофоні - звукові хвилі перетворюються в коливання електричного струму. На іншому кінці лінії - в телефоні - коливання електричного струму знову перетворюються в звукові.

З давніх часів людство мріяло про передачу зображень на відстані. Всі ми чули казки і легенди про чарівні дзеркала, тарілочки з яблучками тощо. Але пройшло не одне тисячоліття, перш ніж ця мрія здійснилася. Перші телевізори, придатні для масового виробництва з'явилися в кінці 30-х років минулого століття. Однак цьому передувало кілька десятиліть наполегливих досліджень і безліч геніальних відкриттів.

З чого все почалося. Епоха телебачення почалася після відкриття явища фотоефекту.

Першим цю цікаву здатність напівпровідників зазначив англієць Сміт. У 1873 році він повідомив про проведені ним дослідах з кристалічним селеном.

Перший дослідний сеанс телемовлення відбувся 29 квітня 1931 року. З 1 жовтня того ж року телепередачі стали регулярними. Так як телевізорів ще ні в кого не було, проводилися колективні перегляди, в спеціально відведених для цього місцях. Багато радянських радіоаматори починають збирати механічні моделі телевізорів своїми руками. Досить тривалий час існував лише один канал - Перший. На час Великої Вітчизняної Війни транслювання було перервано, і відновлено лише після її закінчення. А в 1960 році з'явився і Другий канал. СРСР.

Тип уроку:комбінований

мета

формування уявлень про сучасні засоби зв'язку і масової інформації (пошта, телеграф, телефон, радіо, телебачення і преса).

Основні поняття і визначення

Телефон, телевізор, засоби масової інформації

плановані результати

Предметні

навчаться:розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації; пояснювати призначення радіоприймача, телевізора, газет і журналів.

Отримають можливість навчитися:користуватися засобами зв'язку при виклику екстреної допомоги; висувати припущення і доводити їх; розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконувати; працювати в парі, використовуючи надану інформацію для отримання нових знань.

метапредметние

регулятивні:перетворювати практичну задачу у пізнавальну.

Пізнавальні:загальнонавчальних - вилучення необхідної інформації в ході вивчення нової теми; усвідомлене і довільне мовне висловлювання в усній формі про сучасні засоби зв'язку; логічні - здійснення пошуку суттєвої інформації (з розповіді вчителя, батьків, з власного досвіду, розповідей, казок).

комунікативні: надати у співпраці взаємодопомога, задати питання.

особистісні результати

Початкові навички адаптації в динамічно змінюється, мотивація навчальної діяльності (навчально-пізнавальна)

Підготовка до засвоєння нового матеріалу

Навчимося розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації.

Згадайте, як подорожує лист. Що вміє комп'ютер? Подумайте, які кошти допомагають людям підтримувати зв'язок один з одним. Як люди дізнаються про події в стра-ні та в світі?

Вивчення нового матеріалу

Розгляньте фотографії. Розкажіть, ка-кі бувають телефони. У чому їх схожість і відмінності?

Поясніть, для чого служать ці предмети.

Осмислення і розуміння отриманих знань

Знайдіть старовинні і сучасні перед-мети. Порівняйте їх за зовнішнім виглядом. А через менілось чи якість звуку, зображення?


Чи доводилося вам користуватися Інтерні-те? Чи можуть люди з його допомогою переда-вати один одному повідомлення, спілкуватися? Чи можна за допомогою Інтернету дізнаватися новини про події в країні і світі?

висновок

Пошта, телеграф, телефон - це засоби зв'язку. Радіо, телебачення, преса (газі-ти і журнали) - засоби масової ін-формації. Інтернет можна віднести і до засобів зв'язку, і до засобів мас-совою інформації

Самостійне застосування знань

1. Що таке засоби зв'язку? 2. Що таке засоби масової інформації?

3.Пріведіте приклади засобів зв'язку, засобів масової інформації

Навіщо нам телефон і телевізор?

Навіщо нам телефон і телевізор презентація 1 клас

Навіщо потрібен телефон? Відео для дітей.

Уроки для дітей. Що таке телефон і як правильно за ним говорити

ЧОМУНЕБЕЗПЕЧНОДИВИТИСЯТЕЛЕВІЗОР?

телевізор: шкодаабокористь ?

Історія радянських телевізорів і транзисторів

Історіяросійськоготв 1930-69. професійнаозвучка

Урок ОМ, 2 клас

Тема: Навіщо нам телефон і телевізор?

цілі:

    дати уявлення про засоби зв'язку та засобах масової інформації;

    познайомити з призначенням радіоприймача, телевізора, газет і журналів, інтернету.

устаткування: підручник ОМ Плешаков 1 клас 2 частина, презентація, смайлики, наочності.

ХІД УРОКУ

    Орг. момент

У.- Привіт, сідайте. Сьогодні урок ОМ у вас проведу я. Мене звуть Юлія Володимирівна.

Сядьте рівно, ніжки разом,

Ручки рівненько на стіл

Починаємо розмову.

    хвилинка календаря

У.- яка зараз пора року?

О. - Весна.

У. - який місяць?

О. - квітень

У. - який сьогодні день тижня?

О. - середовище

У. - яке число?

О. - 22

У. - яка сьогодні погода? Похмуро або світить сонечко?

    актуалізація знань

У.- хлопці, давайте згадаємо друзів Мойдодира, необхідних нам для того, щоб бути чистими, і відгадайте кросворд.

По вертикалі:

1 - витираю я, намагаюся

Після баньки хлопчини.

Все намокли, все зім'яти,

Немає сухого куточка.

(Рушник)

2 - я побачив свій портрет

Відійшов - портрета немає.

(люстерко)

По горизонталі:

3 - вона з річки по трубі

Прибігла в будинок до тебе.

(Вода)

4 - зубів багато, а нічого не їсть.

(Гребінець)

5 - бульбашки пускало,

Піною до верху лізло -

І його не стало,

Все воно зникло.

(Мило)

У.- молодці хлопці, ви правильно відповіли на всі питання

У. - хто мені скаже, чому потрібно чистити зуби?

О. - тому що це необхідно для здоров'я.

У. - як правильно чистити зуби?

О. - (відповідь учнів)

У. - хто сьогодні правильно чистив зуби?

О. - (відповіді учнів)

У. - чому потрібно мити руки?

О. - (відповіді учнів)

У. - в якому разі потрібно мити руки?

О. - (відповіді учнів)

    Самовизначення до діяльності

У.- хлопці, до нас в гості прийшов муравьишка і просить допомогти йому відгадати загадки. Допоможемо Мурашка?

О. - (та)

У. - Ось так будинок - одне вікно,

Кожен день у вікні кіно.

О.- телевізор.

У. - Тут кажуть, а в Москві чутно.

О. - Телефон.

У. - здогадалися про що піде мова на уроці?

О. - (про телевізор і телефон)

У.- звичайно, про телевізорі і телефоні. Сьогодні на уроці ми постараємося знайти відповідь на питання: «Навіщо нам телефон і телевізор?». І навчимося розрізняти засоби зв'язку і засоби масової інформації.

У. - хлопці, подумайте, як люди підтримують зв'язок один з одним?

О. - (пишуть один одному листи, листівки, телеграми, розмовляють по телефону.)

У. - пошта, телеграф, телефон - засоби зв'язку. Ваші бабусі і дідусі не всі мали вдома стаціонарний телефон. У містах це засіб зв'язку з'явилося набагато раніше, а до сіл і сіл в багатьох регіонах не дійшла і до сих пір. До появи телефону люди писали один одному листи, їздили в гості. Але за допомогою телефону набагато швидше і зручніше зв'язатися з будь-якими знайомими, друзями, родичами в будь-якій точці світу.

У. - хлопці, а як ви думаєте, скільки років телефону?

О. - (припущення учнів)

У. - телефону вже 139 років. Його історія починається в 1876 році. Подивіться на фотографії, так виглядали перші телефони (презентація).

Згодом вони змінилися, з'явилися переносні трубки. А зовсім недавно ми стали користуватися стільниковими телефонами. Ще 20 років тому це можна було вважати дивом, тепер же це чудо доступне всім.

У.- хлопці, відкрийте підручники на с. 58. Розкажіть по картинці, які бувають телефони, в чому їх схожість і відмінність?

О. - (відповіді учнів)

У. - а чи можемо ми відмовитися від користування телефоном?

О. - (можемо)

У. - звичайно можемо, але це зробить наше життя менш комфортною. А уявіть, як викликати лікаря якщо хтось захворів? Або як дізнатися що задано на наступний день, якщо школяр пропустив заняття? Це дуже незручно.

    Физминутку

Ми за партами сиділи, на вчителя дивилися

А тепер ми тихо стали і зарядку робити станемо.

Раз, два, три, чотири, п'ять - треба кісточки розім'яти.

Ми пострибати трішки і покрутити дзигою.

Глянемо весело в віконце - відпочили, час настав

Наш урок продовжувати. Все, тихесенько сідаємо!

    Продовження роботи по темі уроку

У.- а як люди дізнаються про події, що сталися в країні і світі?

О. - з газет, по телевізору, по радіо, з інтернету.

У. - радіо, телебачення, преса - це засоби масової інформації. З їх допомогою ми дізнаємося новини про життя нашої країни і всього світу.

Телебачення в нашій країні почалося в 1939 році. Перші телевізори були чорно-білі. Подивіться на фотографії, що спільного у всіх цих апаратах? А чим вони різняться?

О.- (Відповіді учнів)

У. - розгляньте фотографії на с 59. Знайдіть старовинні і сучасні предмети. Порівняйте їх за зовнішнім виглядом. А чи змінилося якість звуку, зображення?

О. - (відповіді учнів)

У. - в останні роки в наше життя увійшов інтернет.

У. - чи доводилося вам користуватися інтернетом?

О. - (відповіді учнів)

У. - чи можна за допомогою інтернету дізнаватися новини, що відбуваються в країні і світі?

О. - (відповіді учнів)

У. - до чого його можна віднести: до засобів зв'язку або до засобів масової інформації?

О. - і до того і до іншого. Так як за допомогою інтернету можна спілкуватися і дізнаватися новини.

    рефлексія

У.- хлопці, чи потрібні нам телефон і телевізор?

О. - (відповіді учнів)

У. - для чого?

О. - (відповіді учнів)

У. - хлопці, наш муравьишка перемішав все слова, давайте розподілимо їх а два стовпчики: 1 - засоби зв'язку, 2 - засоби масової інформації. (Слова: телефон, телевізор, радіо, пошта, преса, телеграф, інтернет)

1

2

Телефон

телевізор

Пошта

радіо

телеграф

Преса

інтернет

У.- хлопці, у кожного з вас на столі лежать смайлики. Якщо вам сподобався урок - підійміть веселий, якщо немає - сумний.

    Домашнє завдання

С. 58 - 59. Р.т. с.39 - 40